Як виховати переможця – 6 мотивуючих установок!

Як виховати переможця?  

Дитина-підліток росте і чим старше стає, тим більше важливих і важливих рішень має по житті робити. І всім татам та мамам хотілося б, щоб підліток був сміливим, впевненим у собі і робив правильний вибір. Фахівці з дитячої психології говорять, що батькам не тільки цілком доречно, але і дуже важливо передати молодшому поколінню оптимістичний настрій. Більш того, саме порція позитивного заряду може стати тим самим стрижнем, що визначає смак до життя.

Незважаючи на зовнішню «колючість», кожен підліток захоче почути ці думки від тих, кому довіряє. Можливо, не один раз. Ось шість важливих мотивуючих установок, як виховати переможця, та з якими слід познайомити майбутнього переможця також:

  1. Переможцю – перемогу. Ніяк інакше! Переможці спочатку налаштовані на перемогу. До чого б вони не приступали, в якій би ситуації не опинилися – вони націлені перемогти. Вони готові до позитивного результату і не бояться його – але ж багатьох, недостатньо сміливих, лякає наближення успіху і вони сходять зі шляху … Отже, переможці спочатку виграють «в голові», а потім реальності. Як казав китайський полководець Шань Цу: «Усі бої виграються до їх початку».
  2. Усі знаємо, що слона треба їсти по кусочкам. Тому хороші проміжні результати – це привід похвалити себе! До своєї перемоги переможці по життю йдуть невеликими кроками і відзначають навіть невеликі успіхи. Тактика «зеленого маркера» (хвалити себе навіть за маленькі досягнення) працює набагато краще, ніж виділяти «червоним маркером» кожен свій недолік і концентруватися на тому, що ще «не зроблено». Коли переможець бачить своє наближення до мети, він знає, що результат буде досягнутий – рано чи пізно. Це додає впевненості і розправляє плечі.
  3. Переможці здатні вчитися на своїх помилках. У разі маленького програшу переможці аналізують ситуацію, і міцно-міцно запам’ятовують правильні дії. Закон парних випадків стверджує – висока ймовірність, що ситуація повториться. А наступати двічі на одні й ті ж граблі – зовсім не комільфо. Не варто шукати виправдання і звинувачувати когось. Переможці відповідають за свої дії в повній мірі. Звичайно, підлітку набагато важче зберегти тверезий розум і не опускати руки, але для цього й існують близькі люди, щоб нагадати, що ніхто не ідеальний та головне: «Помилки – це можливість рости».
  4. Улюблена справа переможців – це дар, а не покарання Як правило, у підлітка вже є свої захоплення, хобі або навіть «справа всього життя». Якщо дорослі не будуть тиснути і змушувати насильно до виконання певних занять, до яких зовсім не лежить душа, переможець буде розглядати вибрану справу, як подарунок, а не як обов’язок або нудну повинність. Цілком можливо, у цій справі буде рутина, що не дозволяє радіти кожній хвилині, але в цілому, переможець любить свою справу.
  5. Переможці мають віру в себе, яку складно зламати. Мало хто з підлітків може похвалитися повноцінною впевненістю в собі і відсутністю вразливих місць. Однак серед переможців по життю чітко простежується тенденція: віра в себе у них набагато вище, ніж страх поразки або осуду. Ці особистості знають – їх світлі дні ще попереду!
  6. Створюйте гідне оточення для вашої дитини! Тобто будьте переможцем самі і радійте перемогам вашої дитини. Люди, які з задоволенням занурюються у свою справу, – кращий зразок для наслідування. Їхні діти на власні очі можуть спостерігати, як реально робиться справа: ніякого чаклунства, а потихеньку, крок за кроком, будь то гра на піаніно або споруду книжкових полиць. А що ще важливіше, батьки, яких можна віднести до переможців, завжди знаходять час на захоплення своїх дітей і сприяють тому, щоб улюблене заняття приносило їм задоволення. Вони знають, як отримати потрібні відомості і матеріали, як оволодіти необхідними навичками, тому що самі пройшли цей шлях. Люди, які робили спроби, терпіли невдачі, але не впадали у відчай, а пробували інший спосіб і в кінці кінців здобули успіх (а все без винятку переможці проходили це незліченну кількість разів), допоможуть дітям долати зневіру і вчитися на своїх помилках.

Приходьте на заняття в наш навчальний центр з розвитку дітей “АРТ ЛЕГО” і ми будемо допомагати виховувати переможця у вашій дитині!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *