Користь малювання, яка обгрунтована з наукової точки зору. Як малювання розвиває дитину?!

Малювання розвиває дитину

Так, як наша студія малювання у м. Львів від АРТ ЛЕГО займається розвитком творчості у дітей, то ми вирішили описати, чому і чим корисне малювання для Вашої дитини.

Малювання – перший вид творчої діяльності дитини. З раннього віку діти беруться за олівці і фарби, створюючи поки ще “неслухняними” ручками свої живописні шедеври. Вже до початкової школи малювання стає усвідомленим, систематичним заняттям. На цьому етапі абсолютно не важливо, чи є у дитини художній хист. Уроки малювання для нього – це обов’язкова умова формування і розвитку різнобічної, гармонійної особистості. Картина, написана маленьким художником, – предмет гордості для батька та матері. Однак для розвитку дитини уроки малювання цінні не результатом, а безпосередньо творчим процесом.

Користь малювання для дітей безсумнівна і обгрунтована з наукової точки зору:
– Малювання дуже добре прокачує мозок. Малювання допомагає освоїти швидкочитання. Малюнки допомагають краще чути, жити усвідомлено і вчать помічати дрібниці. Малювання – дуже хороша ранкова зарядка для мозку! Художні заняття розвивають дрібну моторику, а це – стимуляція ділянок мозку, відповідальних за мислення, мову, зорову і рухову пам’ять, координацію. Під час малювання задіяні обидві півкулі головного мозку, активно виникають міжпівкульні зв’язки. У дитини розвивається просторовий інтелект і уява.

Малювання і розвиток дитини
– Розвиваючи асоціативне мислення, навички орієнтації в просторі, проектування на площині, малювання важливе для школярів, як ключ до розуміння математичних, фізичних моделей і освоєння інших дисциплін.

– Малювання – процес, який передбачає експерименти, креативність, індивідуальне бачення предметів. Саме в процесі роботи над малюнком дитина вчиться сприймати свої помилки – а як шанс створити щось нове і унікальне. Такий підхід допомагає юному художнику розкритися, стати самостійним і успішним.
– Малюнки, цілеспрямованість і творчість. В процесі роботи дитина отримує реальний результат – малюнок. Це вчить його цілеспрямованості і формує орієнтацію на результативну діяльність. Процес створення картини, як творчого результату, дозволяє відчувати себе творцем, що сприятливо позначається на його самооцінці і самоідентифікації.
– Через малювання дитина самовиражається, проектує на папір свій психологічний стан. Малювання вважається заспокійливим і заспокійливим заняттям. Особливо корисно малювати дітям, схильним до примх, депресій і неврозів.
– Систематичні уроки живопису привчають дитину структурувати час, виробляють посидючість, формують дисциплінованість.
– Через малювання діти вчаться творчо осмислювати навколишній світ і розуміти, що кожна людина має власне сприйняття реальності, по-своєму бачить предмети і явища.
– Розглядаючи картини, підбираючи палітру, доводячи роботу до досконалості дитина вчиться розрізняти нюанси, бачити загальне і часткове, порівнювати і узагальнювати.
– Головне, що дає малювання для дітей з точки зору естетичного виховання – прилучення до загальносвітової культури через образотворче мистецтво.
– А ще, малювання – це потужне джерело енергії і бадьорості.

На уроках з малювання в Арт Лего діти творять без обмежень. Дитина має можливість використовувати багато усіляких матеріалів для реалізації своїх ідей. Вчитель лише допомагає підтримувати даний процес і лише заохочує творити. Ми принципово не займаємось “перемальовуванням”, а допомагаємо дитині обрати і свобідно творити те, що вона хоче! Приходьте до нас – наша школа малювання у м. Львів від АРТ ЛЕГО відкрита для Вас і Ваших дітей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *