Школа ІТ:  5 причин для навчання дітей програмуванню.

Програміст – одна з найактуальніших професій. Працівники цієї сфери більше не асоціюються з замкнутими мовчунами. Тепер програміст – це класний хлопець, який добре заробляє і може відпочивати за кордоном навіть при шаленому курсі валют. Програмісти – нові зірки! Роботодавці за ним полюють. Він запросто може виїхати жити в будь-яку країну світу. І навіть якщо ваша дитина не захоче присвятити своє життя програмуванню, є цілий ряд аргументів за навчання дітей програмуванню та чому це вміння може виявитися корисним в майбутньому.

 

1. Діти швидко засвоюють нове.

Найбільш вдалий час, щоб почати навчання дітей програмуванню6-10 років. Сучасні діти легко освоюють новітні технології, і це багато в чому допомагає їм писати хороший код в майбутньому.

Не потрібно боятися складності, з якою у дорослих людей неправильно асоціюється програмування. Насправді навчання програмуванню нітрохи не складніше за вивчення іноземних мов. Легкості засвоєння матеріалу також сприяють хороші викладачі-практики, що вміють донести до дитини матеріал в ігровій формі.

Поки у дитини є багато вільного часу, а його мозок з легкістю сприймає нову інформацію, будь-які знання будуть засвоюватися ефективно – чому б не зацікавити його програмуванням?

 

2. Програмування розвиває логічне мислення

Найважливіший аспект програмування полягає в тому, щоб мислити та міркувати логічно. Постійний пошук вирішення завдань вимагає комплексного підходу і дисципліни. Якщо при запуску програма не працює так, як задумано, необхідно перевірити код і розібратися, чому це сталося. Покроковий аналіз дозволяє простежити її логіку і обчислити помилку. Лише пропущена двокрапка може спричинити збій усієї програми. Це привчає молодих програмістів до порядку та уважності.

Крім уміння знаходити рішення, програмування вчить  шукати можливості уникати можливих проблем – створювати код, який займає якомога менше пам’яті і часу для написання. Стислість і простота – важливі принципи, які можна перенести і на інші сфери життя.

 

3. Програмування вчить працювати в команді і переймати досвід інших

У якийсь момент всім розробникам доводиться копіювати чужий код. І це навіть вважається хорошою практикою: немає сенсу винаходити велосипед, якщо потрібна задача вже якісно реалізована іншими. Проте, важливо не тільки знайти куди звернутися за допомогою, але і адаптувати запозичений код під свої завдання. А зробити це може бути так само складно, як і писати код з нуля.

У робочій обстановці розробкою зазвичай займаються не поодинці, а в команді, учасники якої постійно взаємодіють з колегами. Спільна робота над шкільним проектом навчить дітей розуміти, як їх діяльність впливає на інших людей в команді, і як знаходити спільну мову з оточуючими.

 

4. Програмування розширює можливості працевлаштування

Сьогодні програмістів дуже потребують на ринку праці.  Прогнози стверджують, що ринок IT буде рости і далі. Відповідно, буде збільшуватися кількість робочих місць на цьому ринку. Робота в IT – це робота майбутнього. Звісно, багато батьків зараз хочуть, щоб їхні діти оволоділи цією чудовою затребуваною професією. І, щоб реалізувати цю мрію, варто починати навчання дітей програмуванню вже у шкільному віці.

Проте, навіть якщо дитина не захоче будувати кар’єру в програмуванні, базові навички знадобляться їй у житті. Так само, як і володіння іноземною мовою, знання основ програмування в цифрову епоху – показник освіченості потенційного співробітника для роботодавця. Людина, що вміє програмувати – вміє логічно мислити, і це може стати значною перевагою над конкурентами.

 

5. Програмування розкриває творчі здібності

Всі люди відчувають потребу в самореалізації. В кінці важкого робочого (або шкільного) дня немає нічого кращого, ніж зайнятися по-справжньому улюбленою справою.

Навіть діти, які без ентузіазму ставляться до інших форм творчої активності, можуть генерувати несподівані, вражаючі ідеї. Дітям життєво необхідно творити! Навчившись програмуванню, вони зможуть створювати свої ігри, веб-сайти інші проекти, насамперед – для власного задоволення.

АРТ ЛЕГО студіо – чудове місце для освоєння вашою дитиною програмування.

  • Ми використовуємо для навчання спеціальні навчальні ігри: MINECRAFT EDUCATION EDITION (мова програмування MAKE CODE)  та CODE COMBAT  (мова програмування PHYTON). Отже, навчання проходить легко та цікаво.
  • Для нас важливо, щоб викладач любив свою справу та відмінно розбирався не тільки в програмуванні, але і в дитячій психології.

Подаруйте своїй дитині майбутнє в світі IT вже сьогодні! https://artlegostudio.lviv.ua/it/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *