Помилки виховання? 5 помилок, які роблять більшість батьків

Помилки виховання? Виростити дитину і не допустити жодної, хоча б маленької, помилки — завдання неможливе. Промахи допускають всі батьки без винятку. Якщо не вірите — спробуйте згадати своїх маму і тата: напевно було щось у вашому дитинстві, що б ви з задоволенням змінили, якби була можливість повернутися в минуле. Але це не означає, що не варто намагатися уникнути помилок — адже якщо знати, які помилки допускають сучасні батьки найчастіше, великий шанс не стати одним з них.

Помилка перша: батьки не думають про глобальну перспективу

Дуже часто при вихованні дорослі приймають рішення з позиції «тут і зараз»: купують дитині іграшку, щоб він перестав вередувати в магазині, лають за розбиту вазу або ставлять у кут за двійки в щоденнику. Майже ніхто не замислюється, як та чи інша дія вплине на дитину в майбутньому. Через десять, двадцять, тридцять років буде зовсім не важливо, чому дитина отримала трійку за семестр з геометрії і чому зламала іграшку, зате дуже важливо, як вона ставиться до себе і до оточуючих. І однин з прямих обов’язків батьків — враховувати глобальну перспективу, приймаючи ті чи інші рішення в повсякденному житті.

Перш ніж похвалити або посварити дитину, дозволити або заборонити їй щось, подумайте: як це вплине на її життя, що це дасть їй, 30-річній?

Помилка друга: батьки не дають своїм дітям помилятися

Головна причина в цьому, як не дивно, саме в їх безтурботному дитинстві. Дорослі не дають дітям робити помилки, підстилаючи соломку скрізь, де хоча б у теорії могло впасти їхнє чадо. не треба намагатися прибрали всі перешкоди з шляху дітей і робили всі цілі легко досяжними. Все це призведе до того, що виросте ціле покоління дітей, які не вміють і не хочуть долати перешкоди. Будь-яка складність в житті надалі поставить їх у глухий кут і призведе до депресії.

Все це не означає, що потрібно дивитися, як дитина мучиться на заняттях з тенісу, мріючи про кар’єру музиканта, і закривати очі на те, що її кривдять. Але це означає, що потрібно втручатися тільки тоді, коли ситуація загрожує життю або здоров’ю дитини, або коли вона сама, спробувавши кілька разів, об’єктивно не справляється у силу віку і відсутності необхідних умінь. Можете почати з того, щоб допомогти дитині навчитися самостійно зав’язувати шнурки замість того, щоб купувати взуття на липучках.

Помилка третя: батьки кваплять «дорослішання» дитини

Діти зростають значно швидше, ніж здається — у вас є всього близько десяти років до того моменту, як вони перестануть розкидати свої іграшки по всьому будинку, просити вас почитати казку на ніч.

Ростити дитину — це важка робота, і часом здається, що було б так добре, якби вона, нарешті, навчилася сама їсти, складати свої іграшки і приймати ванну. Але цим дорослі лише погіршують ситуацію: втручаючись у природний ритм розвитку дитини, вони можуть викликати невротичні реакції, які, в свою чергу, уповільнять розвиток.

Замість того щоб вічно кудись поспішати самому і квапити дитину, спробуйте зупинитися і прислухатися до себе: чи не будете ви сумувати за голосом своєї доньки, яка кличе пограти в ляльки, коли через п’ять років вона буде тікати з дому, ледь встигнувши попрощатися, бо її будуть чекати подружки?

Помилка четверта: батьки забувають, що дії — сильніші слів

Дорослий може скільки завгодно переконувати дитину ділитися іграшками, бути турботливим і отримувати задоволення від поїдання овочів. Але якщо він сам лається на все і всіх навколо, відмовляє в допомозі друзям, коли його про це просять, їсть смажене упереміш з солодким, то може не сумніватися: дитина «почує» вчинки, а не слова. Бажаєте, щоб дитина була успішна —  вам доведеться стати тією людиною, якою, якою ви надієтеся побачити вашу дитину в дорослому віці. проте не перефантазовуйте, ростіть реальну дитину а не ідеальну,  допомагайте їй  розкрити здібності й таланти, властиві тільки їй.
Не забувайте, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить. І, хоч не допустити жодної помилки у вихованні неможливо, відстежуючи свою поведінку і намагаючись у разі необхідності її коригувати. Принаймні ви зможете сказати, що робили все, що було у ваших силах, щоб допомогти своїй дитині вирости сильною і впевненою у собі людиною, яка вміє радіти життю, піклуватися про оточуючих і домагатися своїх цілей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *