Англійська для дітей: як цікаво вчити англійську з дитиною

Оприлюднено
  • Дивіться з дитиною мультики англійською мовою.
    Ви думаєте, їй буде незрозуміло? Помиляєтеся 🙂
    У дітей в цьому віці неймовірна мовна інтуїція. Вони можуть не розуміти слова, але їм допоможуть емоції в голосах героїв і на їх “обличчях”, їм допоможе музика і т.д. Ви здивуєтеся, але після перегляду мультика, вона може почати повторювати слова з нього, наспівувати пісеньки.
  • Читайте разом з дитиною книги англійською мовою. Починати можна, коли вона вже знає окремі слова. Прості сюжети будуть цілком зрозумілі дітям, а картинки роз’яснять незрозуміле.

Якщо яка-небудь книга її по-справжньому зацікавить, то вона буде брати її самостійно і розглядати, вивчати (це створить мотивацію до того, щоб навчитися читати). До того ж, дитина буде очима “фотографувати” слова і запам’ятовувати їх зовнішній вигляд. Виходить, ваше завдання – зацікавити її читанням. Англійська для дітей має бути цікавою.

Систематичне навчання читанню починається тільки в 4-5 років за принципом від простого до складного:

Для початку вибирайте односкладові слова з 2-х – 3-х букв (максимум з 4-х – 5-ти) без німий “e”, без буквосполучень th, ch, ph. А ще краще, щоб дитина вже знала ці слова на слух.

Для вивчення англійського алфавіту використовуйте пісеньки і онлайн гри (вони є нижче).

Якщо ви вирішите розповісти дитині про те, як читаються англійські букви, то ні в якому разі не “скидайте” на дитину відразу всі правила читання. Наприклад, якщо ви говорите про букву “а”, то спочатку давайте дитині слова, де ця літера позначає звук / æ / – cat, dad і т.д. Потім йдемо до наступних букв – b, c, d і т.д, для яких теж беремо тільки один тип читання. І тільки на другому колі розповідаємо про наступний тип.

Для навчання дитини читання вам допоможе дивовижний сайт www.starfall.com. Наприклад, заходите в цей розділ і вчіться разом з малюком читати слова з коротким звуком / a / (æ). Кожен звук вимовляється веселим дитячим голосом і супроводжується анімацією. Просто знахідка!

Де можна знайти книги для читання англійською:

www.childrenslibrary.org – каталог електронних книг зі зручним пошуком: зліва вибираємо вік, а зверху – мова (англійська, зрозуміло).

www.oxfordowl.co.uk – частина електронних книг на цьому сайті теж доступна в безкоштовному режимі, до того ж на сайті є поради для батьків і різні вправи для дитини, щоб він навчився читати.

www.storynory.com – аудіокниги (в основному, казки), які читаються професійними дикторами. Прослуховування аудіозаписів допоможе привчити до мелодики мови.

Ще більше корисних сайтів ви знайдете нижче.

І пам’ятайте, що все ж електронна книга не зрівняється зі справжньою, яку можна помацати, а потім із захопленням погортати. Тому обов’язково купіть кілька барвистих англійських книг до себе в бібліотеку!

  • Затівайте з малюком веселі ігри! І він навіть не помітить, що під час цієї гри ви його чогось навчите. Коли дитина зовсім маленька, організовуйте спільні ігри.
  • Знайдіть заняття, де дитині буде цікаво і весело проводити час з іншими дітьми. Досвідчений вчитель допоможе легко освоїти потрібні слова. Про заняття у Львові можете дізнатись тут.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *