Англійська для дітей в садочку – чи варто дитині вчити англійську у такому віці?
Ми, дорослі, вчимо англійську мову довго і болісно. Шукаємо різні способи, намагаємося вкласти в голові правила іншої лінгвістичної системи, “перевиховуємо” свій артикуляційний апарат для інших звуків.
Дитині набагато легше вчити англійську з нуля: діти буквально вбирають її! Ті граматичні конструкції, які ми старанно вивчаємо, вони моментально “поглинають”. Без аналізу, до якого ще не здатні, а просто так.
Англійська, як іноземна мова для дітей в садочку чи вдома – це завжди необхідна річ. Та що цікаво, дитина може заговорити і на двох, і на трьох мовах. Головне, постійно з нею займатися. Тому, дорогі дорослі (справжні і майбутні батьки), готуємося до виховання англомовних малюків! А ми вам в цьому допоможемо.
Насправді дитина може освоїти і більшу кількість мов, адже, як писав Масару Ібука в гучній книзі “Після трьох уже пізно”:
“… МОЗОК ДИТИНИ МОЖЕ ВМІСТИТИ БЕЗМЕЖНИЙ ОБСЯГ ІНФОРМАЦІЇ …”
Так, якщо в родині мама – українка, тато – англомовний, а нянечка, скажімо – німкеня, то дитина буде без будь-яких складнощів говорити на всіх трьох мовах. І ніякого “змішання” мов не буде (про що говорять багато скептиків). Просто мама буде у малюка для “Десь тут була подоляночка”, а тато для “ABC songs”. 🙂
І такий приклад далеко не один. Масару Ібука у своїй праці теж розповідає про таких дітей-білінгвів (до речі, почитайте цю книгу – вона дійсно варта уваги).
Якщо ви володієте англійською мовою на відмінно і відчуваєте себе досить впевнено, щоб говорити тільки на ній, то ніякої теорії і статей на кшталт “з чого почати вчити англійську з дитиною з нуля” не знадобиться. Просто говорите з малюком на англійській мові. От і все. Це і є англійська для дітей в садочку.
Зверніть увагу: в цьому випадку вам не можна буде розмовляти з дошкільням українською мовою. Інші члени сім’ї говорять з ним по-українськи, але ви ТІЛЬКИ по-англійськи.
Але що робити батькам, які не так впевнені у своїй англійській? Адже в такому разі навчання за методикою “занурення в мовне середовище” буде неможливо (якщо тільки ви не візьмете собі native speaker в якості няні).
У всякому разі ви можете піти до нас в садок, де з дитиною спілкуватимуться англійською. Хочете дізнатись більше про англійська для дітей в садочку – пишіть нам вже зараз у ФБ-месенджер!