Винахідник з Lego! Лего люблять складати, як діти, так дорослі. Легендарний конструктор займає лідируючу позицію серед розвиваючих іграшок та конструкторів, адже завдяки лего, в якому присутні різні типи деталей, можна розвинути велику кількість навичок.
Можете глянути нашу попередню статтю: «LEGO Конструювання. Чому діти так люблять грати та конструювати з Lego. Частина 1.»
Ваш винахідник з лего навчається конструювати. А конструювання саме впливає на різні функції розвитку дитини. Так що ж розвиває конструктор Лего?
8 причин, чому конструювання з лего розвивають Вашу дитину:
- Науково доведено, що конструювання в першу чергу розвиває моторику рук. Поєднуючи дрібні деталі Lego разом, доводиться докласти зусилля, щоб зібрати іграшку. Це допомагає тренувати координацію рухів.
- Моторика рук пов’язана з розвитком мови. Центри мозку, які відповідають за це, розташовані поруч. Дитині цікаво дізнатися все про нові предмети. Також самі батьки, збираючи разом конструкцію, вчать його новим словами: назви форм, кольорів, споруд, матеріалів, їх характеристик.
- Розвиває логічне мислення. Для того щоб зібрати ціле, потрібно об’єднати частини. Необхідно подумати, подумки уявити цілісний предмет, зрозуміти яким чином його зібрати. Доведеться також зацікавитися схемою, яка додається до конструктора, зрозуміти як нею користуватися. Можливість знаходити різні шляхи вирішення завдань.
- Розвиває творче мислення. Оскільки lego можна збирати просто фантазуючи, то дитина розвиває уяву, роблячи придумане реальним.
- Арифметика та прорахунок. Підрахунок кількості деталей, поділ цілого на частини, додавання різних кількостей деталей. Це все відкриє дитині розуміння пропорцій. Дитина також вчиться прораховувати свої кроки, можливі комбінації.
- Діти вивчають основи фізики та орієнтування в просторі. Навчитися враховувати вагу, розмір, баланс. Дізнається про пристрої техніки, яку вона конструює, її складові частини. Лего добре розвиває орієнтування в просторі, в процесі отримання інформації про навколишній світ.
- Увага, терпіння, посидючість. Доведеться пережити невдачі пов’язані з крахом конструкції, бути наполегливим – заново почати збирати, уважно слідувати інструкції, робити корекцію складеного невірно. Отже малюк придбає цінний навик, який стане в нагоді для подальшого життя – самодисципліна.
- Нетовариські діти навчаться знаходити спільну мову. Збираючи деталі спільно, діти спілкуються між собою, їм доведеться домовлятися, співпрацювати, обговорювати подальші дії, йти на контакт, щоб створювати разом.
Як почати займатись Lego-конструюванням з дітьми, щоб їм це пішло на користь?
Lego-винахідник дошколяр. Як варто почати займатись з ними:
– Вам необхідно привернути увагу дитини. Перший час він може розкидати деталі в сторони.
– Дайте йому пограти в лего самостійно, щоб відбулося знайомство з новою річчю.
– Далі покажіть вашу зацікавленість даною річчю, збирайте разом прості фігури. Запорука успіху – залучення в гру.
– Пояснюйте словами, що потрібно зробити, просіть допомогти вам, називайте кольори, форми, розміри, чергуйте їх.
– Дайте йому повторювати за вами легкі для відтворення конструкції, обов’язково хваліть вашого малюка, підігріваючи мотивацію. Дуже скоро він навчиться виконувати завдання по вашим підказкам.
– Найпершою побудованою спорудою бажано, щоб була вежа з кубиків.
– Дізнавайтеся предмети на дотик. Сховайте окрему фігурку в мішечок для іграшок, дайте її помацати.
– Вигадуйте казки, проводьте тематичні ігри. Поступово будуйте парки, села, міста.
– Навчіть описувати деталі.
Lego-винахідник школяр. Як варто почати займатись саме з ними:
– Навчайте їх знаходити однакові деталі за різними критеріями. Наприклад, однакового кольору, розміру.
– Закріплюйте знання геометричних форм. Діти повинні навчитися відрізняти їх і знати назви.
– Продовжуйте розвивати моторику, складаючи більш складні конструкції: аеропорти, залізниці, стоянки.
– Будуйте з закритими очима. Спочатку можете підказувати, говорити в якій стороні знаходиться потрібний предмет конструювання. Потім, дайте дитині зробити це самостійно.
– Навчіть знаходити предмети на дотик.
Тепер, коли ви знаєте як розвивати з конструктором лего, обов’язково пробуйте самостійно та/або приводьте Ваших винахідників до нас на заняття з лего-конструювання, робототехніки і програмування в АРТ ЛЕГО у місті Львів.
Продовження: «LEGO: більше ніж конструктор. Частина 3. Робототехніка Lego Mindstorms»
2 коментарі до “Винахідник з LEGO. Вісім причин, чому заняття з лего зроблять вашу дитину розумнішою. Частина 2.”