Все про вступ у мистецькі (художні) ВНЗ України і Європи

Школа мистецтв - художня академічна підготовка. Курси - підготовка до художніх ВНЗ України та Європи - YELLOW EDUCATION

Якщо Вам подобається створювати візуальні образи на полотні, папері чи в просторі, працювати з фарбами, кольором та об’ємом, якщо вас захоплює світ ілюстрації, реклами, візуального мистецтва, анімаційних технологій та моди, а також організація навколишнього простору, і Ви бачите себе в майбутньому у цій професійній сфері – тоді читайте далі. Бо Ваше професійне майбутнє має шанс початися в цих вищих закладах освіти України та Європи.

 

УКРАЇНА. Художні ВНЗ, мистецькі ВУЗи України. Підготовка і вступ

ЛНАМ. Львівська національна академія мистецтв.

https://lnam.edu.ua/uk/home.html
Це вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації. У структурі Академії — 4 навчальних факультети:
– Образотворче мистецтво і реставрація.
– Декоративно-прикладне мистецтво.
– Дизайн.
– Історія та теорія мистецтва.
Серед переваг ЛНАМ – широкий спектр творчих професій, поміркована плата за навчання ( 36-56 тис. грн. залежно від обраної спеціальності), і головне – ти вдома і навколо все таке рідне і знайоме…
Для того, щоб стати студентом академії факультету «Дизайн» необхідно здати вступний іспит з двох дисциплін – композиція та рисунок гіпсової голови.
Оцінювання відбувається за шкалою від 100 до 200 балів.
Рівень отриманих за час навчання знань дає можливість випускникам ЛНАМ бути абсолютно конкурентноздатними на ринку праці Європи. Нажаль це не стосується отриманих дипломів, як юридичних документів. Диплом і якість своїх знань прийдеться підтверджувати.

Останніми роками значно збільшилась зацікавленість української молоді в отримані якісної освіти в закордонних вишах. І це зрозуміло, бо диплом бакалавра європейського зразка дає можливість працювати як за кордоном, так і на теренах України.

ПОЛЬЩА. Художні ВНЗ, мистецькі ВУЗи Польщі. Підготовка і вступ

PJATK. Польсько-японська академія інформаційних технологій.

https://pja.edu.pl/dla-kandydata/#kalendariumrek
Варшава та Гданськ. Близенько. В рейтингу польських вишів такого штибу – в трійці кращих. По коштах – кожного року плата за навчання змінюється, нажаль в бік збільшення. 2024/2025 навчальний рік це 5500 євро за два семестри. Навчання в Гданську майже вдвічі дешевше, але лишень польською мовою.
При поступі на спеціальності мистецького напрямку обов’язковою є співбесіда
(мовою навчання) з представленням свого творчого портфоліо. Обсяги та зміст портфоліо чітко визначені на сайті академії. По результатам портфоліо і співбесіди приймальна комісія виставляє бали – максимальна оцінка 100 балів.
Так формується рейтинг абітурієнтів.
Трирічний термін навчання. В академії працює рекрутинговий центр, що дає можливість студентам вже з другого року навчання спробувати свої сили в реальній роботі.
Графіка – мистецтво нових медіа.
Графічний дизайн (промисловий дизайн, ілюстрація, фотографія, класичні і комп’ютерні технології друку) а також 2D та 3D анімація. Мова навчання – польська, рівень В2.
Графічний дизайн і мультимедійне мистецтво.
Охоплює як графічний дизайн, так і 2D та 3D анімацію. З першого дня навчання студенти працюють в комп’ютерних програмах для створення візуальних робіт у 2D та 3D середовищі. Мова навчання – англійська, рівень В2.
Дизайн інтер’єру.
Поєднують знання з області образотворчого та архітектурного мистецтва зі знаннями сучасних цифрових медіа, мультимедіа та візуального мистецтва. Мова навчання – польська, рівень В2.

VISTULA University. Варшава.

https://vistula.edu.pl/en/major/graphic-design

Спеціальності:
Графіка.
Тут готують художників – ілюстраторів. Надзвичайно цікава та інтелектуальна професія. Ілюстрації створюють як у традиційних техніках, так і з використанням комп’ютерних технологій.
Графічний дизайн.
Формує навички комп’ютерного графічного дизайнера. Вивчаються програми Adobe CC: Photoshop, Illustrator, In Design, Premiere Pro, After Effect, Animate Pro. Як працювати в різних техніках, як робити анімаційні фільми або як створити проект, поєднуючи зображення та текст – це все навчають на спеціальності Графічний дизайн.
Мова навчання – як англійська так і польська, рівень В2.
Портфоліо подається в PDF форматі..
Три роки навчання. Вартість року навчання – 2500 -3000 євро

ACADEMY of FINE ARTS in Warsaw.

https://asp.waw.pl/wydzialy/

Варшава. Один з найдавніших і найбільших мистецьких закладів Польщі. Атмосфера мистецьких аудиторій, що розміщуються в історичних палацах ХІХ століття просто заворожує.
Заклад фінансується державою Польща. Вартість одного року навчання коливається від 8000 до 4500 євро залежно від обраної спеціальності. Існує ціла низка пільг по оплаті навчання для іноземних студентів. Але також існують обмеження по кількості набору на навчання. 12 напрямків навчання.
Дуже професійно, в декілька етапів, здійснюється відбір студентів – портфоліо, співбесіда, іспити з рисунку, живопису, композиції.
Більшість спеціальностей не передбачають ступеня бакалавра – набір іде одразу на п’ять (шість) років з отриманням ступеня магістра.
Мова навчання – польська, рівень В2.

The EUGENIUSZ GEPPERT ACADEMY of ART and DESIGN in Wroclaw.

https://www.asp.wroc.pl/pl/kandydat
Вроцлав. Академія аналогічна нашій ЛНАМ. 5 факультетів – 13 напрямків навчання.
Деякі спеціальності не передбачають ступеня бакалавра – набір іде одразу на п’ять років з отриманням ступеня магістра.
Відбір в декілька етапів – портфоліо, іспити з рисунку, живопису та композиції.
Вартість навчання майже вдвічі менша, ніж у Academy of Fine Arts in Warsaw.
Мова навчання – польська, рівень В2.

The JAN MATEJKO ACADEMY of FINE ARTS in Kraków.

https://asp.krakow.pl/
Краків. Мистецький заклад з більш ніж 200 літньою історією. 8 творчих напрямків навчання. Відбір в декілька етапів – портфоліо, іспити з рисунку, живопису та композиції.
Вартість навчання 7700 – 10300 залежно від спеціальності.
Мова навчання – польська, рівень В2.

The MAGDALENA ABAKANOVICZ UNIVERSITY of ARTS in Poznań.

https://en.uap.edu.pl/
Познань. Мова навчання – польська, англійська, рівень В2.

COLLEGIUM DA VINCI.

https://cdv.pl/studia-i-stopnia/studia-i-stopnia-pl/grafika-komputerowa/
https://cdv.pl/studia-i-stopnia/studia-i-stopnia-pl/informatyka-w-jezyku-angielskim/
Познань. Необхідне портфоліо, яке подається в PDF форматі.
Навчання як польською, так і англійською мовами, рівень В2.

 

НІМЕЧЧИНА. Художні ВНЗ, мистецькі ВУЗи Німеччини. Підготовка і вступ

Плюси німецьких університетів – можливість безкоштовного навчання.
Але… Враховуючи високий рівень соціальних стандартів у ФРН, правила поступу іноземців досить жорстко регламентуються.
По-перше. В країнах старої Європи наші 17-річки вважаються ще дітьми і потребують опікуна. Зверніть увагу – в університети беруть винятково з 18 років. Є варіант – поступати на Foundation – це щось ніби як підготовчі курси, які дають можливість іноземним абітурієнтам підтягнути свою німецьку.
По-друге. Хочеш навчатись за кошти держави – вчи німецьку мову. Сертифікат В2 дає право тільки на подачу документів і портфоліо та допуск до іспитів. Іспитів, як мінімум, два – завдання з рисунку, живопису чи пластики на задану тему, та письмовий іспит з німецької мови.
Багато університетів практику запрошень до іспитів. Тобто, після реєстрації абітурієнту надсилається тема завдання, яке він виконує і пересилає приймальній комісії – а вона вже визначає запрошувати Вас до іспиту чи ні.

HTW. Berlin University of Technology and Economics.

https://www.htw-berlin.de/studium/studiengaenge/?no_cache=1

Берлін. Спеціальність Дизайн має чотири напрямки:
– Дизайн гри
– Промисловий дизайн
– Комунікаційний дизайн
– Дизайн одягу.

FH;P Fachhochschule Potsdam University of Applied Sciences

https://www.fh-potsdam.de/studium-weiterbildung/fachbereiche/fachbereich-design
Потсдам. Місто-супутник Берліну. В сфері дизайну пропонується три спеціалізації:
– Дизайн інтерфейсу
– Комунікаційний дизайн
– Предметний дизайн.
В Університеті практикують так званий міждисциплінарний підхід у навчанні – тобто обов’язковими є лишень 50% предметів обраної спеціальності дизайну, інші 50% студент може вибрати з інших курсів.

UE. UNIVERSITY of EUROPE.

https://www.ue-germany.com/programmes/art-and-design
Берлін, Гамбург, Потсдам. Університет платний, дуже інноваційний. Мова навчання – німецька (В2), англійська (IELTS5.5, TOEFL).

ВСЕ ПРО ВСТУП У МИСТЕЦЬКІ ВУЗИ - художня академічна підготовка. Курси - підготовка до художніх ВНЗ України та Європи - YELLOW EDUCATION

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ. Художні ВНЗ, мистецькі ВУЗи Великої Британії. Підготовка і вступ

Країна зі славетними традиціями в галузі різних видів дизайну – від Fashion до 3D Graphics та інноваційних технологій. Навчання недешеве – 20 000-25 000 фунтів стерлінгів. Плюс проживання, плюс харчування – можете легко множити вартість навчання на два. Подаватись на навчання можна з 18+ або через Foundation.

ROYAL ACADEMY of ARTS.

https://www.royalacademy.org.uk/the-ra-schools/welcome

Англія, Лондон. Всі ви чули про Королівську академію мистецтв , але не всі в курсі, що тут не надають освіту ступеня бакалавра чи магістра. Це заклад, який щорічно набирає 10-17 студентів (від 20-річного віку і далі ) вже зі ступенем бакалавра (або і без, але з помітним творчим потенціалом). Тут творчі особистості протягом трьох років розвивають свої таланти в різноманітних напрямках мистецьких практик орієнтованих на сучасність.
UAL University of the Arts London: Central Saint Martins
https://www.arts.ac.uk/colleges/central-saint-martins/courses/undergraduate-courses
Лондон. А от Лондонський Університет Мистецтв – Central Saint Martins – це 17 курсів творчих професій для отримання ступеня бакалавра. Є з чого вибирати.
Серед вимог – портфоліо (академічні + творчі роботи).

UNIVERSITY of DUNDEE.

https://www.dundee.ac.uk/undergraduate/graphic-design
https://www.dundee.ac.uk/undergraduate/art-design-general-foundation
Данді. Шотландія. Входить в першу десятку навчальних закладів з мистецтва і дизайну у Великобританії. Анімація, графічний дизайн, ілюстрація, дизайн продукту і ще шість курсів. Вимоги до вступу – портфоліо і сертифікат IELTS з балом 6,0.

GLASGOW SCHOOL of ART

https://www.gsa.ac.uk/
Глазго. Столиця Шотландії. Glasgow School of Art займає 3 місце у Великобританії, 6 місце в Європі та 11 місце в світі серед навчальних закладів з мистецтва і дизайну по версії QS World University Rankings 2023.
Серед пропонованих бакалавратів є як традиційні ( архітектура, інтер’єр, одяг, ювелірні вироби, текстиль, живопис та скульптура) так і новітні – 3D
моделювання, комунікаційний дизайн, ігри та віртуальна реальність. Всього 19 курсів творчих професій.

Вимоги до вступу – заявка подається з обов’язковим портфоліо робіт серед яких повинні бути творчі доробки з обраної спеціальності. Обов’язковим є і сертифікат IELTS з балом 6,0 (min 5,5).

 

ДАНІЯ. Художні ВНЗ, мистецькі ВУЗи Данії. Підготовка і вступ

VIA University College.

https://animationworkshop.via.dk/programmes-and-courses/bachelor-programmes/computer-graphic-arts
https://animationworkshop.via.dk/programmes-and-courses/bachelor-programmes/character-animation
Віборг. Дуже крутий коледж в галузі анімації та анімаційної графіки, як 2D так і 3D. Вартість навчання орієнтовно 14 000 євро. Вимагається портфоліо та сертифікат на знання англійської мови.

 

ФРАНЦІЯ. Художні ВНЗ, мистецькі ВУЗи Франції. Підготовка і вступ

На сьогодні це країна зі стрімким розвитком всього, що пов’язано з комп’ютерними технологіями в галузі мистецтва – потужний центр індустрії анімації.

LISAA

https://www.lisaa.com/fr
Париж та Марсель. Навчання за 5 напрямками:
– Анімація
– Архітектура та інтер’єр
– Графічний дизайн
– Ігровий дизайн
– Дизайн одягу.
Навчання відбувається як французькою, так і англійською мовами. Вартість навчання близько 11 000 євро за рік. Вимагається портфоліо та сертифікат на знання мови. Співбесіда по презентації свого портфоліо.

ARTFX Schools of Digital Arts

https://artfx.school/
Париж. Це школа надзвичайно французька, з правдивим парижанським шармом. Одна з кращих в світі та найкраща в Європі. Викладання винятково французькою. Портфоліо обов’язкове. Знання графічних 2D та 3D комп’ютерних програм – обов’язкове.

 

Підготовка і вступ в художні ВНЗ та мистецькі ВУЗи України та Європи.

Наша художня школа Yellow Education – це школа мистецтв, яка для підготовки дітей та підлітків до вступу у художні університети, академії та інші вищі художні навчальні заклади України та Європи, може включати такі курси (художні напрямки):
– Академічний рисунок
– Малювання, композиція та живопис
– Графіка та графічний дизайн
– Образотворче мистецтво
– Скульптура і ліпка
– Декоративне мистецтво, реставрація
– Анімація, мультиплікація і графічна ілюстрація

Ви можете детальніше глянути про Yellow Education – академічна підготовка для вступу в художні та мистецькі ВНЗ України, Європи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *